Zanim zgłosimy się do serwisu z naprawą...


<<< WSTECZ


Z doświadczenia serwisowego wynika, że nie wszystkie problemy jakie mają użytkownicy ze sprzętem AGD wiążą się z usterkami i wymagają przyjazdu serwisanta.

Często wyjaśnienie napotkanych problemów okazuje się bardzo proste po przeczytaniu instrukcji obsługi. Niestety wielu użytkowników sprzętu je lekceważy. Niesłusznie !  Naprawdę warto przynajmniej ją  przejrzeć i zwrócić uwagę przede wszystkim na fragmenty wyróżnione w tekście jako szczególnie warte uwagi.

 Przed zgłoszeniem awarii do serwisu prosimy o sprawdzenie następujących rzeczy :

  • Czy źródłem problemów nie jest niesprawna sieć elektryczna lub wodna ( obluzowany kontakt , iskrzenie lub grzanie  w kontakcie, wahania napięcia, chwilowy brak wody lub jej za małe ciśnienie itp.)
  • Czy jesteśmy pewni (dotyczy to głównie sprzętu niedawno nabytego) przeznaczenia wszystkich przycisków ,pokręteł itp. Często bowiem wystarczy sięgnąć instrukcję obsługi i wszystko staje się  jasne (a np. rzekomo niesprawna pralka pierze w najlepsze).
  • Czy odczekaliśmy  2 godziny z włączeniem chłodziarki po przywiezieniu jej do domu (proszę zwrócić uwagę, że w czasie transportu chłodziarka może być przechylona nie więcej niż o 45 stopni od pionu ! ).
  • Zwracamy uwagę na umieszczony wewnątrz chłodziarki przycisk szybkiego mrożenia. Niedopuszczalne jest jego stałe włączenie. Grozi trwałym uszkodzeniem  sprężarki. Wyraźnie informuje o tym instrukcja obsługi !
  • Czy zdjęliśmy blokady transportowe z pralki
  • Czy sprzęt stoi na stabilnym i poziomym podłożu (regulacja wkręcanymi nóżkami ). W przeciwnym wypadku sprzęt (pralka,chłodziarka) może pracować głośniej , a pralka w czasie wirowania może dostawać wibracji. Problemy mogą zdarzyć się również na bardzo gładkich i śliskich kafelkach , gdyż wtedy przy wysokich obrotach bębna pralka może się przesuwać (rada :...... )
  • Chłodziarka nie powinna stać w zimnym pomieszczeniu (dopuszczalny zakres temperatur+16 do +32°C). Mróz zaszkodzi też pralce i zmywarce. Równie szkodliwa jest wysoka wilgotność ( powoduje intensywne osadzanie się lodu na wewnętrznych ściankach chłodziarki). Pamiętamy, że drzwi do sprzętu chłodniczego otwieramy na możliwie krótki czas ,tylko wtedy ,gdy jest to niezbędne.
  • Głośność pracy urządzenia wynika w dużej mierze z geometrii pomieszczenia (jego wielkość, bliskość ścian, mebli, stabilność podłoża itp.). Jej wiarygodny pomiar jest możliwy wyłącznie w warunkach laboratoryjnych (komora ciszy, pomiary z różnych kierunków ,w określonej odległości, atestowane urządzenia pomiarowe).