Uwagi eksploatacyjne dla użytkowników sprzętu AGD...


<<< WSTECZ


        SPRZĘT GRZEJNY

  1. Kuchnia elektryczna i płyta grzejna może być zabudowana ( w ciągu ) meblami tylko do wysokości płyty grzejnej. Podłączenia może dokonać wyłącznie osoba uprawniona.

  2. Objęte niniejsza gwarancja urządzenia wykonane są w 1. klasie ochrony przed porażeniem elektrycznym i wymagają przyłączenia do sieci ze sprawnym gniazdkiem posiadającym bolec zerujący.

  3. Uprawniona osoba instalująca powinna poinformować użytkownika, jaką moc może włączyć jednocześnie ( jakie urządzenia i płytki ) w zależności od zastosowanego podłączenia do zewnętrznej sieci zasilającej i jej zabezpieczenia oraz wpisać to na ostatnie stronie instrukcji obsługi.

  4. Piekarnik i płyta grzejna nie mogą być wykorzystywane do ogrzania pomieszczenia.

                 SPRZĘT CHŁODNICZY 

  1. Urządzenie jest przystosowane do pracy w zakresie temperatur pokojowych, tj. +16 C do +32 C. Urządzeń chłodniczych nie należy instalować w pobliżu źródeł ciepła.  

  2. Niedopuszczalne jest rozmrażanie sprzętu pomocą ostrych narzędzi lub poprzez wstawienie Do jego wnętrza urządzeń grzewczych.  

  3. Przy uruchamianiu urządzenia produkty należy wkładać stopniowo, w partiach określonych  Przez centa 9 dotyczy komory zamrażalniczej – dane ilościowe podane są w instrukcji Obsługi ) gdyż przeciążenie agregatu może spowodować jego uszkodzenie.  

  4. W czasie przenoszenia sprzętu nie należy przechylać go bardziej niż 45 stopni.  

  5. Zbyt niskie lub wysokie napięcie w sieci energetycznej może być przyczyna uszkodzenia sprzętu.  

               SPRZĘT PRALNICZY

  1. Przed przystąpieniem do uruchomienia sprzętu należy go bezwzględnie – w sposób podany w instrukcji – usunąć zabezpieczenia transportowe.

  2. Urządzenie powinno być podłączone do sieci z gniazdkiem posiadającym bolec zerujący. Instalacja elektryczna powinna być dostosowana do obciążenia prądem o natężeniu 16 A.

  3. Mechanizm zamykający drzwi pralki posiada blokadę bezpieczeństwa, umożliwiającą  Otwarcie po  około dwóch minutach od wyłączenia pralki. Próby wcześniejszego otwierania na siłę  Mogą spowodować uszkodzenie mechanizmu pralki.

  4. Pokrętło programatora można obracać jedynie w kierunku podanym w instrukcji obsługi.

  5. Niedopuszczalne są zmiany ustawienia programatora w czasie pracy urządzenia.

  6. Zaleca się zakręcanie zaworu czerpania wody, aby – w przypadku awarii – uniknąć zalania Pomieszczenia wodą.

  7. Urządzenie nie powinno być eksploatowane w pomieszczeniach, w których temperatura spada Poniżej 0. stopni C.

  8. Instalacja oraz czynności konserwacyjne powinny być wykonywane po odłączeniu urządzenia Od sieci elektrycznej.

           URZĄDZENIA GAZOWE

  1. Podłączenia do instalacji gazowej może dokonać jedynie osoba uprawniona. Przyłączenie do sieci Gazowej i regulacja na odpowiedni rodzaj gazu są czynnościami montażowymi, a nie  Serwisowymi i usługa ta nie jest objęta niniejszą gwarancją.

             SPRZĘT DO ZABUDOWY W MEBLE

  1. Sprzęt do zabudowy  powinien być montowany z  zachowaniem zaleceń producenta, w szczególności   Odnośnie zalecanych odstępów, prześwitów (wielkość kratek wentylacyjnych ! ) i stosowanych materiałów.

  2. Montaż sprzętu powinien być wykonany z zachowaniem najwyższej staranności, jednak tak by był zachowany łatwy dostęp do sprzętu w celu ewentualnej konserwacji  lub naprawy.

  3. W przypadku braku dostępu do sprzętu ( zabudowa trwała, niestandardowa ), klient jest zobowiązany do udostępnienia  sprzętu do naprawy na własny koszt.

            DROBNY SPRZĘT AGD

  1. ODKURACZE : 

Należy pamiętać,że odkurzanie może się odbywać WYŁĄCZNIE przy założonym worku na kurz (papierowym bądź tekstylnym).Wyjątkiem jest odkurzacz z separatorem wodnym (np..Water Jet ).W przeciwnym razie silnik odkurzacza ulegnie zniszczeniu. W tym wypadku serwis odmówi bezpłatnej naprawy z tytułu gwarancji.
Nie wolno zbierać za pomocą odkurzacza (o   ile wyraźnie tego nie dopuszczono w instrukcji obsługi) :  płynów, pyłów budowlanych  itp.
Przepełniony worek na kurz powoduje nadmierne obciążenie silnika odkurzacza ,zmniejsza efektywność odkurzania, może spowodować przegrzanie urządzenia, a w efekcie  odkształcenie elementów plastikowych i spalenie silnika. W przypadku zaobserwowania nadmiernego przegrzewania silnika należy sprawdzić zawartość worka i  zrobić przerwę w pracy odkurzacza celem jego ostygnięcia (dotyczy to szczególnie mniejszych modeli odkurzaczy).  Odkurzanie dużych powierzchni (biurowych, hotelowych itp.) wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń do tego przystosowanych (jeżeli w warunkach gwarancji napisano „do użytku w warunkach indywidualnego gospodarstwa domowego”  to taki rodzaj eksploatacji powoduje nieważność gwarancji).
 

b.       SPRZĘT  KUCHENNY

Wszystkie urządzenia powinny być eksploatowane zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją obsługi. Częstą przyczyną uszkodzeń jest nadmierne przeciążanie : nadmiernie długi czas nieprzerwanej pracy, nadmierne obciążenie (silne dociskanie tartych lub siekanych warzyw przy ich dużej twardości  lub znacznym wysuszeniu, mieszanie niewłaściwymi mieszadłami zbyt gęstych ciast  itd.). Przypominamy, że noże tnące,tarcze itp.są elementami eksploatacyjnymi ulegającymi naturalnemu zużyciu i jako takie nie podlegają z tego tytułu gwarancji.

c.        GOLARKI I DEPILATORY

Częstym powodem zmniejszania się pojemności akumulatorów Ni Mh w które wyposażone są golarki i depilatory  jest ich doładowywanie ( przed całkowitym rozładowaniem) .
O ile  wyraźnie nie  dopuszcza tego instrukcja obsługi (pewien model golarki Philipsa) należy szczególnie  unikać zamoczenia sprzętu.

d.       SUSZARKI I LOKÓWKI

O ile wyraźnie tego nie zaznaczono w warunkach gwarancji  to sprzęt zaopatrzony w kartę gwarancyjną SEGOR przeznaczony jest do użytku w warunkach domowych  (pkt. 10 warunków gwarancji). Nie są zatem przeznaczone do eksploatacji  np. przez zakłady fryzjerskie (gwarancja traci ważność).
Częstą przyczyną uszkodzeń jest dostanie się do wnętrza urządzenia długich włosów. Prosimy na to uważać ,a ewentualne włosy niezwłocznie usuwać z urządzenia.
Włączone urządzenie nie powinno być pozostawione bez dozoru. W przypadku przegrzewania należy zrobić chwilową  przerwę w ich użytkowaniu.

e.        CZAJNIKI BEZPRZEWODOWE I EKSPRESY

Osadzanie się na grzałce i ściankach urządzenia kamienia kotłowego jest naturalnym i nieuniknionym skutkiem twardości wody ( jego intensywność zależy od tego jaką wodę mamy w kranie , jest to różnie w różnych regionach kraju). Szczególnie dużo kamienia wydzieli  się przy gotowaniu wody mineralnej (dużo jonów magnezowo-wapniowych) !