HISTORIA FIRMYFirma "abc Bazyl" Spólka z o.o. założona została we wrześniu 1990 roku i rozpoczęła działalność od 1 października 1990 roku. Powstała w wyniku procesów prywatyzacyjnych likwidowanego Stołecznego Przedsiębiorstwa Handlu Wewnętrznego Odziału Usług w Warszawie na bazie pracowników istniejącego serwisu przy ul. Bazyliańskiej 6.

Początki były trudne. Zaczęliśmy od kontynuacji pracy serwisowej i podpisywania umów autoryzacyjnych z producentami i importerami sprzętu AGD. Po pierwszym roku działalności postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o sprzedaż najczęściej poszukiwanych przez Klientów części zamiennych i akcesoriów. W tym celu uruchomiliśmy niewielkie stoisko. W miarę jak pozyskiwaliśmy Klientów stoisko ulegało powiększeniu. W 1992 roku pojawiła się myśl aby naszą ofertą zainteresować inne zakłady serwisowe i pomóc im w zaopatrzeniu w części zamienne po cenach hurtowych lub nawet cenach producenta. Pierwsza umowa dystrybucyjna zawarta została z zakładami Zelmer w Rzeszowie. Dalsze umowy podpisane zostały z zakładami sprężarek do lodówek EDA w Poniatowej, Stomilem w Sanoku, fabryką grzałek Selfa w Szczecinie i wieloma innymi. Zaczęliśmy się specjalizować w obrocie materiałami eksploatacyjnymi do odkurzaczy. Cały zysk jaki osiągała w poszczególnych latach nasza firma przeznaczaliśmy w całości na rozwój Spółki. W wyniku ciągłego rozwoju i wzmacnianiu naszej firmy powstał aktualny jej kształt oparty na podstawowych czterech "filarach", a mianowicie:

serwisu opartego na umowach autoryzacyjnych przodujących firm na rynku polskim,

sprzedaży części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do sprzętu AGD,

sprzedaży wybranych asortymentów sprzętu agd na zamówienie Klientów po promocyjnych cenach,

hurtowy obrót materiałami eksploatacyjnymi i częściami zamiennymi na potrzeby sklepów i innych serwisów agd.


Zdjęcie sklepu i serwisu od frontu. 
(Kliknij tu aby powiększyć obrazek). Taki jest "Bazyl" w dniu dzisiejszym. Zarząd Spółki wspólnie z całą załogą dokładają wszelkich starań aby firma nasza była postrzegana jako nowoczesny serwis XXI wieku. Rozwijamy sprzedaż internetową poprzez nasz sklep www.agdparts.pl oraz portal Allegro.